Galaxy S4 Hakkında!

tarafından
108
Galaxy S4 Hakkında!

Samsung’un New York’ta önceki gün tanıttığı Galaxy S4’ün nisanda dünya turnesine çıkacağı 9 ülke arasında Türkiye de var. Özellikleriyle ‘Akıllı Telefonların YeniKralı’ diye tanımlanan S4’e hükmetmek için bir bakışınız yetiyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akılllı telefon serisi Galaxy’nin en yeni üyesi S4’ü, New York’un ikon yapılarından Radio City’de dünyanın dört bir yanından gelen 4 bin kişiye ilan etti.

 

teknoloji birimi,11820 s4, Önceki modelden daha büyük, 5 inç (bir köşeden diğerine 12.7 cm) olan S4, tasarımda daha hafif, daha ince ve daha sağlam yapısıyla dikkat çekiyor. Tekniközellikleriyle ‘akıllı telefonların kralı’ diye tanımlanan S4, nisan sonunda 155 ülkede, 327 operatörle piyasaya çıkacak. S4’ün küresel lansmanı kapsamında turneye çıkacağı 9 ülke arasında Türkiye de yer alıyor.

Bir Broadway şovu formatında tanıtılan Galaxy S4, tasarımından çok, yazılımında devrim niteliğindeki yenilikleriyle dikkat çekiyor. Bunlardan biri de Smart Scroll, yani Akıllı Kaydırma. Bu özellik sayesinde kullanıcı yalnızca göz hareketleriyle telefonu kontrol edip, e-postalar ve diğer içerik arasında gezinebiliyor. Smart Pause ise (Akıllı Ara), gözün ekrandan başka bir yöne bakması durumunda izlenen videonun durmasını, gözün yeniden ekrana odaklanmasıyla videonun kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor. Bu özellikler metrobüs ve metrolarda üst üste seyahat eden kitlelerin hayatını kolaylaşacak.

2 bin TL civarı

Galaxy S4’ün sık seyahat eden kitleleri hedefleyen bir özelliğiyse çeviri. Şimdilik dokuz dili kapsayan ’Çeviri’, mesela İngilizce bir metni Çince konuşmaya, Çince konuşmayıysa İngilizce metne çevirebiliyor.

S Health fonksiyonuysa, S4’ün ayrıca alınacak aksesuarlarla bir sağlık laboratuvarı işlevi görmesini sağlayacak. S-Voice Car özelliğiyse, kullanıcıyı araç kulllanırken, bildirimler hakkında bilgilendiriyor, yolda yönlendiriyor. Maalesef Türkçe desteklenmiyor. Galaxy S4’ün Türkiye’de 2 bin TL’ye satılması bekleniyor.

13 megapiksele gülümseyin…

Galaxy S4’ün arka kamerası 13 megapiksel, ön kamerasıysa 2 megapiksel. Kamerayla gelen asıl yenilikse, iki kameranın da aynı anda çekim yapabilmesi. Yani S4, ailesini fotoğraflayan kişiyi dışlamıyor, ön kamerayla onu da ölümsüzleştirerek fotoğrafın bir köşesine iliştiriyor. Fotoğraflara ses eklenebilmesi, seyahatleri algılayabilen S4’ün, otomatik ‘hikaye albümleri’ (Story Album) oluşturabilmesi göze çarpan yeni özelliklerinden.

S4, 130 gram ağırlık ve 7.9 mm. kalınlıkla atası S3’ten az farkla daha hafif ve ince. İnç başına 441 piksel çözünürlüklü ekranı da, en büyük rakibi iPhone 5’ten daha iyi görüntü sağlama iddiasında.

Rakipten sıcak çikolata

* 19.00’da planlanan sunum, Radio City önünde yüzlerce metrelik kuyruk yüzünden biraz sarktı. Saatler öncesinden Radio City’ye akın eden binlerce kişi, soğuk yüzünden zor anlar yaşadı.

* Samsung’un rakiplerinden HTC’nin görevlileri kuyrukta bekleyenlere sıcak çikolata dağıttı; markanın yeni ‘Amiral Gemisi’ One’ı tanıttı.

veteknoloji