iOS 11 sesli ekran kaydı nasıl yapılır?

tarafından
32725
iOS 11 sesli ekran kaydı nasıl yapılır?

iOS 11 sesli ekran kaydı nasıl yapılır? iPhone sesli ekran kaydı nasıl yapılır? iPhone X ekran kaydetme nasıl yapılır? iPhone ekran kaydı nasıl yapılır resimli anlatım, Apple video ekran kayıt nasıl yapılır resimli anlatım.

iPhone ekran video kaydı nasıl yapılır?

Apple iOS 11 ile birlikte artık yeni bir seçeneği daha kullanıcılarına duyurdu. Bu yeni özellik sadece iOS 11 işletim sistemini güncelleyen kullanıcılara sunuldu. Peki bu özellik ne işe yarar yada iOS 11’de ekran kaydı sesli olarak nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Apple cihazlarda çeşitli sebeplerden dolayı ekran kaydı gerekebilir. Bu hangi durumlar diye sıralayacak olursak, ekranın anlık görüntülerini paylaşma yada Apple ayarlar menüsü ile ilgili bazı sorunların çözümüne yönelik bazı eğitici videolar gibi.

Sesli olarak ekranın video kaydı alınmasa da şuan için sadece ekran da yapılan işlemlerin video kaydı yapılabiliyor. Eğer sizlerde iPhone cihazlarınız üzerinden video kaydı ekran görüntülerini kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iOS 11 sesli ekran kaydı resimli anlatım

Farklı uygulamalar yüklemeden iOS 11 işletim sistemi yüklü Apple cihazlar üzerinden ekran kaydı yapabilmeniz için resimli anlatımı takip ediniz.

Öncelikle Ayarlar menüsü üzerinden Kontrol Merkezi seçeneğine dokunuyoruz. Daha sonra altındaki Kontrolleri özelleştir adlı seçeneği seçin ve ardından Ekran Kaydı adlı başka bir seçeneğe dokunun. Yukarıda belirtilen seçeneğin yanı sıra yeşil renkte artı simgesine hafifçe dokunun ve daha sonra iOS cihazınızdaki kontrol merkezine aynı seçeneğin ekleneceğini görürsünüz.

iOS 11 ekran kaydı nasıl yapılır

Yukarıda yaptığımız işlem hızlı erişim menüsü olan Kontrol merkezine ekran kaydı seçeneğini ekleme işlemidir.

Ekran kaydı için ekranın altından yukarı doğru parmağınızla kaldırınız daha sonra ekran kaydı simgesine dokununuz ve kaydı başlatınız.

iPhone ekran kaydı nasıl yapılır

Ekran kaydını başlat yazısına dokunduktan sonra ekran kaydı başlayacaktır. Durdurmak için tekrar üst menüden dokunarak video kaydı durdurabilirsiniz.

iPhone X uygulama nasıl silinir?