LG E960 Nexus 4 Hard Reset

tarafından
198
LG E960 Nexus 4 Hard Reset

ÖNEMLİ!

 • Aşağıdaki işlemlerden sonra telefonunuzdaki tüm veriler silinir.
 • İşlemlere başlamadan önce şarj oranınızın minimum %50 civarında olmasına dikkat edin.
 • İşlemleri önce okuyup sonra uygulatın.
 • Aşağıda iki adet yöntem anlatılmıştır. Birinci yöntem işe yaramazsa ikinci yöntemi kullanınız.

 

BİRİNCİ YÖNTEM

 1. Öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirin.  Görseldeki gibi SES KISMA tuşuna basarken telefonun AÇMA/KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Telefonunuz titredikten sonra SES KISMA ve AÇMA/KAPAMA tuşlarından parmaklarınızı kaldırın. Daha sonra arka arkaya GERİ ve HOME tuşlarına aynı anda parmaklarınızı basıp çekin. Ekrana android logosu gelecektir.
 3. Diğer bir çok Android cihazın aksine Nexus 4 bu aşamadan sonraki işlemleri kendisi otomatik olarak yapıp telefonu sıfırlayacak ve normal bir şekilde kapanıp açılacaktır. İşlem tamam.

lgnexus4hardreset

 

 

İKİNCİ YÖNTEM

 1. Öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirin.  Görseldeki gibi SES KISMA tuşuna basarken telefonun AÇMA/KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Telefonunuz aşağıda videodaki gibi açılırsa SES KISMA tuşuyla Recovery Mode yazan seçeneğe gelip POWER tuşuna basınız.
 3. Karşımıza standart android recovery modu açılacaktır.
 4. SES KISMA tuşuyla “wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelip POWER tuşuna basalım. Daha sonra karşımıza gelen ekranda “Yes delete all user data” seçeneğinin üzerine SES KISMA tuşu ile gelerek POWER tuşuna basalım.
 5. Son olarak “reboot system now” seçeneğinin üzerindeyken POWER tuşuna basalım. Eğer böyle bir seçenek yoksa ilk ekrandaki START yazan moddayken POWER tuşuna basarak cihazın açılmasını sağlayalım.


 Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.