Microsoft Piyasaya Ucuz Laptop Sürmeye Hazırlanıyor

tarafından
183
Microsoft Piyasaya Ucuz Laptop Sürmeye Hazırlanıyor

Microsoft Piyasaya Ucuz Laptop Sürmeye Hazırlanıyor

Microsoft bir süredir laptop sektöründe birşeyler yapmaya çalışıyordu.Ama bir türlü harekete geçemiyordu.Microsoft’un bu adımı neler getirecek hep beraber göreceğiz.

microsoft

Aradan geçen zaman içerisinde gerekli hesap kitabı yapan Microsoft, artık büyük ölçüde konuya hakim olan güçlü bir ürünle Google Chrome lara rakip çıkmak üzere.Firmanın her yıl düzenlediği ve an itibariyle devam eden Worldwide Partner Conference esnasında, HP’nin üreteceği yeni Windows laptop görücüye çıktı.

İsim hakkında henüz net bir bilgi verilmese de “Stream” olarak anılacağı kuvvetle muhtemel. Cihazın beklenen satış fiyatı ise 199 dolar. Microsoft’un COO’su Kevin Turner’in yaptığı bir açıklamaya göre, bu cihazın yedi ve sekiz inç’lik, farklı Windows işletim sistemleri ile çalışan modellerinin de üretileceğinin altı çizildi ki, en küçük modelin beyan edilen 99 dolarlık etiket fiyatı, bir hayli dikkat çekti.

Cihazlar hakkında daha detaylı açıklamalara girmekten kaçınan Turner, daha ziyade piyasadaki rekabet üzerinde durdu ve şu sözleri sarf etti; “Üreteceğimiz bu yeni laptoplar ile düşük ve giriş seviyesi ürünlere yöneleceğiz. Elimizdeki ürünler ile Chromebook’lara karşı büyük bir avantajımız söz konusu ve bu pazarı kimseye kaptırmayı da düşünmüyoruz.”