Probook tablet hard reset ve yazılım yükleme

tarafından
357
Probook tablet hard reset ve yazılım yükleme

Probook tabletlerde hard reset işlemini yapabilmek için cihaza yeni yazılım yüklenmesi gerekmektedir. Android telefonlardaki gibi recovery modu bulunmamaktadır.
ÖNEMLİ!

  • Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce müşterimizden kesinlikle onay alalım. “Bu işlemler esnasında oluşabilecek elektrik kesintisi ve kablonun işlem esnasında cihazdan çıkarılması durumunda cihazınız zarar görebilir. Ayrıca şarj seviyesinin yüksek olmasına dikkat edelim.”
  • Bu işlemler sonrasında cihazınızdaki tüm veriler silinecektir.
  • Eğer onay vermeyen müşterilerimiz olursa ücret karşılığında yetkili servise yaptırabilirler. Servis iletişim bilgileri için www.pro2000.com.tr adresinden bilgiler paylaşılabilir.
  • İşlemler ortalama 30 ila 45 Dk. arasında sürebilir.

 

CİHAZI BİLGİSAYARA TANITMA

1. www.pro2000.com.tr adresine giriş yaparak tabletler kısmına giriş yapalım.
2. Karşımıza açılan ekranda kullandığımız tabletin üzerine tıklayalım. Daha sonra “Drive İndir” kısmına tıklayalım.
3. Açılan sayfadaki dosyaları indirelim. Birden fazla ROM dosyası varsa en son tarihli olanı veya en son sürüm olanı indirelim.
4. Cihazı recovery moduna almak için kapatın ve SES AÇMA tuşuna parmağınız basılı haldeyken bilgisayar ve tablet arasında USB kablo bağlantısını yapın. Kabloyu taktıktan sonra SES AÇMA tuşundan parmağınızı kaldırmadan arka arkaya 3 defa POWER tuşuna basın.
5. Cihaz recovery moduna alınıp bilgisayara bağladığınızda aygıt yöneticisine giderek “Bilinmeyen Aygıt” üzerine çift tıklıyoruz, Bilinmeyen Aygıt Özellikleri çıkacak. Sürücü Güncelleştir kısmından bilgisayarımıza indirdiğimiz LiveSuit klasöründeki sürücüleri bilinmeyen aygıta tanımlıyoruz.

6-) Son olarak Live Suit klasöründeki LiveSuit yazılımını çalıştırın.

piranhareset3

 

7-) Probook web adresinden indirdiğiniz IMG uzantılı rom dosyasını “SelectImg” ikonuna tıklayarak seçiniz. Daha sonra “SysUpdate” ikonuna tıklayarak yazılımı yükleyiniz.

piranhareset4

 

 

ÖNEMLİ!

  • İndirilen ROM dosyası aşağıdaki gibiyse MicroSD karta format atıp, dosyayı MicroSD karta yükleyip, tablet kapalıyken tablete takınız.
  • Tabletinizin ‘power’ tuşuna, ardından ‘volume+’ tuşuna basılı tutunuz. Yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Yükleme başlayınca parmaklarınızı kaldırınız.
  • Yükleme işlemi bittikten sonra sd kartı çıkartınız yazısı görüntülenecektir. Sd kartı çıkartınız.
  • Tabletiniz yeniden başlayacaktır.

probookhardreset7

Turkcell İnternet Ayarları Avea İnternet Ayarları