Samsung Galaxy S3 Mini hard reset. Galaxy i8190 hardreset

tarafından
192
Samsung Galaxy S3 Mini hard reset. Galaxy i8190 hardreset

Samsung Galaxy S3 mini desen kilidi problemi yaşayanlar aşağıdaki makale üzerinden sorunlarını giderebilirler. Bunun için aşağıdaki makaleyi dikkatlice yerine getirmeleri yeterlidir.

ÖNEMLİ!

  • Cihazı Sıfırlamadan önce müşterimize cihazındaki bütün verilerin silineceği hakkında bilgi verelim.
  • Ayrıca cihazının sarj oranının yüksek olmasına dikkat edelim. Minumum = %50.
  • Aşağıdaki işlemlere başlamadan önce müşterimiz telefondaki gmail hesap bilgilerini biliyorsa ve telefon internete bağlı değilse, GÜÇ tuşuna basılı tutarak karşımıza çıkan seçeneklerden “VERİ AĞI MODU” kısmına dokunalım ve telefonun mobil verisini açalım. Sonra gmail bilgilerini girdiğinde desen kilidi devre dışı kalır.
  • Üst maddedeki işlemi uyguladıktan sonra sonuç alınamıyorsa hard reset denenir. Telefon Recovery menüsünde açılmıyorsa servise gitmelidir. Çünkü bu telefonun ilk piyasaya sürülen yazılımında Recovery açılmama problemi vardı. Güncelleme ile bu problem aşılmıştı.

– Telefonumuzu kapatalım, SES AÇMA + HOME + POWER tuşlarına aynı anda basılı tutalım.

– Ekrana ilk Samsung logosu geldiğinde sadece POWER tuşundan parmağımızı kaldıralım. SES AÇMA ve HOME tuşlarına android recovery menüsü açılana kadar basılı tutmaya devam edelim.

– Ses kısma tuşu ile “wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelelim ve POWER tuşuna basalım.

– Daha sonra karşımıza gelen ekranda SES KISMA tuşu ile “Yes-Delete all user data” seçeneğinin üzerine gelelim ve POWERtuşuna basalım.

– Veriler silindikten sonra yine recovery menüsünden “reboot system now” seçeneğinin üzerine gelerek POWER tuşuna basalım ve cihazın yeniden başlamasını bekleyelim.

– Fabrika ayarlarına sıfırlanacağı için ilk açılış süresi biraz uzun olabilir.

 

samsungi9003hardreset

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Hazırlayan : Şahin Ercan