Android telefonlarda internetten video izleme.

tarafından
124
Android telefonlarda internetten video izleme.

Android telefonlarda veya tabletlerde flash içerikli videoları izleyebilmek için öncelikle kullanılan işletim sistemi versiyonunun Android 2.2 Froyo ve üzeri olması gerekir. Öncelikle kullanılan telefonun veya tabletin işletim sistemi versiyonu öğrenilmelidir. Bunun için;

Menü / Ayarlar / Hakkında kısmına gelerek telefonda kurulu olan işletim sisteminin versiyonu öğrenilir. Eğer işletim sistemimiz Android 2.2 Froyo ve üzeri ise telefondaki veya tabletteki Google Play uygulamasını açarak, Flash Player’i yüklememiz gerekmektedir.

Android Market kullanımı ve aktivasyonu için

Market uygulamasını açtıktan sonra arama çubuğuna Flash Player yazıyoruz. Karşımıza çıkan listeden kırmızı logolu olan Flash Playeri ÜCRETSİZ yazan yere dokunduktan sonra, karşımıza çıkan YÜKLE yazan yere dokunarak telefonumuza indiriyoruz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonumuza otomatik olarak kurulacaktır.

alt

Yükleme işleminin ardından telefonumuzdaki mevcut browserdan internete girerek, Flash içerikli videoları izleyebilirsiniz. Bağlantı hızınıza göre videoların yüklenmesi biraz zaman alabilir.

Dikkat!

  • Eğer videolar açılmazsa telefonumuzu bir kere kapatıp açalım.
  • Flash Player’in resmi uygulamasını yüklediğimizden emin olalım.
  • İşletim sistemi versiyonu 2.2 ve üzeri olsa bile Flash Player cihazınızla uyumlu olmayabilir.
  • Cihazınızda kullanılan işlemci tarafında Flash Player desteklenmiyor olabilir.

Android 2.2 Froyo ve altı versiyonlarda Flash desteği bulunmamaktadır. Flash Desteği bulunmayan versiyonlarda ek browserlarla videolar izlenebilir. Telefon veya tabletteki Google Play uygulamasını açıp arama kısmına Skyfire Browser yazarak cihaza indirilip izlenilebilir.

 

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.