Google Play uygulama satın almak istediğimde posta kodu hatası alıyorum

tarafından
788
Google Play uygulama satın almak istediğimde posta kodu hatası alıyorum

Google Play Store’dan uygulama satın almak istediğinizde, bir Google Cüzdan hesabı tanımlamanız gerekir. Google Cüzdan hesabınızı www.google.com/wallet adresine giderek, android telefonda tanımlı olan gmail adresinizle giriş yaparak oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki cihazdan ekleme yönteminide kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ!

Müşterimizin posta kodu hatasını hangi ekranda aldığını öğrenelim. Kredi kartı bilgilerini, gmail hesabına tanımladığı ekranda mı  yoksa uygulamayı satın al dedikten sonra tam indirme aşamasında mı?

  • Posta kodu hatası almamanız için özellikle adres bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir. Ülke, şehir ve posta kodu birbirinden farklı olmamalıdır. Eğer farklı ise uygulama satın alırken POSTA KODU hatası alabilirsiniz.
  • Eğer POSTA KODU hatası ile karşılaşıyorsanız www.google.com/wallet adresinize kredi kartı tanımladığınız gmail adres bilgilerinizle giriş yaparak, adres bilgilerinizin doğruluğunu teyit ediniz.
  • Aşağıdaki örnek ekran görüntülerini kontrol ediniz. Müşterinin hatayı hangi aşamada aldığını öğrenmeniz çok önemlidir.

 

1- Ücretli bir uygulama seçiniz.
googleplayposta1
2- Eğer hesabınızda kredi kartı bilgileriniz yoksa, “Devam” butonuna dokunarak kart ekleme ekranına gidiniz.
alt
3- Tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru giriniz.
alt
4- Adres bilgilerinizle posta kodu bilgilerinizin doğruluğunu sağlamanız önemlidir. Aksi taktirde aşağıdaki hatayı alırsınız.
alt
5- Adres bilgilerinizle posta kodu bilgilerinizin doğruluğunu sağlamanız önemlidir. Aksi taktirde aşağıdaki hatayı alırsınız.
alt
6- Bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizde “Kaydet” butonuna dokunun.
alt
7- Kart ve adres bilgilerinizi doğru girdiğinizde kaydetme işlemi başarıyla tamamlanacaktır. Uygulama alırken aşağıdaki görüntü ile karşılaşırsınız. “Kabul et ve satın al” butonuna dokunarak uygulamayı indirebilirsiniz.
alt
8- Ödeme işlemi tamamlanıyor.
alt
9- Ödeme onaylandıktan sonra uygulama inmeye başlar.
alt
10- Uygulama indirildikten sonra beğenmezseniz 15 dakika içerisinde “Geri ödeme yap” butonuna dokunarak uygulamayı iade edebilirsiniz. Bu süre geçerse uygulamayı iade edemezsiniz.
alt

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.