Android Whatsapp kurulum ve ayarlar. Kişi engelleme, hesap silme.

tarafından
149
Android Whatsapp kurulum ve ayarlar. Kişi engelleme, hesap silme.

Android cihazlarda;

  • Whatsapp uygulama kurulum ve aktivasyon,
  • Whatsapp’ta kişi engelleme,
  • Whatsapp hesabını silme
  • Whatsapp zil seslerini değiştirme işlemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ!

Uygulamayı Android cihazlarınızdan Google Play Store’a giriş yaparak indirebilirsiniz. Google Play Store’u kullanabilmeniz için Android cihazınızda gmail adresi tanımlı olmalıdır. Cihazınıza gmail adresi tanımlama işlemini Ayarlar / Hesaplar ve Senkronizasyon / Hesap Ekle kısmından yapabilirsiniz. Konuyla ilgili portalimizde makale bulunmaktadır. Aşağıdaki işlemler uygulama cihaza yüklendikten sonra anlatılan bölümlerdir.

 

 İLK AÇILIŞ YAPILANDIRMASI
 1- Onayla ve Devam Et 2- Numaranızı başında sıfır olmadan yazın ve Tamam kısmına dokunun.
androidwhatsapp1
3- Bağlantı kuruluyor, bekleyin. 4- Numaranız doğruysa Tamam kısmına dokunun.
5- Doğrulama otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Doğrulama gerçekleştiğinde 6. adımdaki ekran gelir. 6- Yazışmalarda görünmesini istediğiniz adınızı yazın. Fotoğraf eklemek istiyorsanız bu aşamada veya daha sonra ayarlar kısmından da ekleyebilirsiniz. İleri kısmına dokunun.
7- Sarı çerçeve ile belirtilen kısımda Devam yazısı çıkana kadar bekleyin. Kısa sürüyor. 8- Devam
9- İlk kurulum bitti. Şimdi ok işaretinin gösterdiği kısıma dokunarak rehberinizdeki kişilerde, Whatsapp’ı kullananlarla sohbet edebilirsiniz. 10- Örnek olarak bir kişiye dokunalım.
11- Sohbet başladı.
AYARLAR MENÜSÜ
1- Sohbetler kısmındayken cihazınızdan Seçenekler tuşuna bastığınızda aşağıdaki gibi alt kısımdan bir menü çıkar. Ayarlar seçeneğine dokunarak Whatsapp ayarlarına giriş yapalım. 2- Ayarlar menüsünün genel görünümü aşağıdaki gibidir. Aşağıda bu menülerde en çok kullanılan işlemler anlatılmıştır.
Whatsapp’ta Kişi Engelleme veya Engellemeyi Kaldırma
1- Whatsapp’ta Ayarlar / Kişiler kısmına giriş yapalım. 2- Engellenen kişiler kısmına dokunalım.
3- Kişi engellemek için ok işaretinin gösterdiği noktaya dokunarak kişi listesini açalım. 4- Engellemek istediğiniz kişinin üzerine dokunarak engelleme listesine ekleyebilirsiniz.
5- Engellemeyi kaldırmak için engellediğiniz kişinin üzerinde parmağınızı kaydırmadan basılı tutun. 6- Aşağıdaki gibi uyarı çıkacaktır. Bu uyarıya dokunarak kişi engellemesini kaldırabilirsiniz.
Whatsapp Profil Ayarları (İsim ve fotoğraf değiştirme)
1- Whatsapp’ta Ayarlar / Profil kısmına giriş yapalım. 2- Fotoğraf ekleyebilir veya ekli olan fotoğrafınızı silebilirsiniz. İsminizin kenarında aşağı bakan ok’a dokunarak profil isminizi de değiştirebilirsiniz.
Whatsapp Hesabını Silme
1- Whatsapp’ta Ayarlar / Hesap kısmına giriş yapalım. 2- Hesabımı sil seçeneği ile hesabınızı silebilirsiniz.
Whatsapp Sohbet Ayarları (Konuşmaları yedekleme veya silme)
1- Whatsapp’ta Ayarlar / Sohbet Ayarları kısmına giriş yapalım. 2- Ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bu kısmından, yazı boyutunu değiştirebilir, konuşmayı e-posta olarak gönderebilir, konuşmaları yedekleyebilir veya silebilirsiniz.
 
Whatsapp Zil Sesi (Uyarı) Ayarları
1- Whatsapp’ta Ayarlar / Bildirimler kısmına giriş yapalım. 2- Bu kısımdan sohbet seslerini açıp kapatabilir, mesaj seslerini veya titreşimleri ayarlayabilirsiniz.
3- Grup Bildirimleri kısmındanda grup konuşma seslerini değiştirebilirsiniz.

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.