1. Ana Sayfa
 2. Android

Casper Nirvana tablet hard reset

Casper Nirvana tablet hard reset
11

ÖNEMLİ!

 • Aşağıdaki işlemlerden sonra tabletinizdeki tüm bilgiler silinecektir.
 • Bu işlemlere başlamadan önce tabletinizin şarjı mininmum %50 oranında olmalıdır.
 • İşlemlere başlamadan önce adımları dikkatle okuyunuz.
 • Bazı kaynaklarda klavye takılarak yapıldığının bilgisi bulunmaktadır.

 

– Tabletinizi kapatın.

– Tablet kapalıyken SES KISMA + GÜÇ (POWER) tuşlarına aynı anda android recovery ekranı açılana kadar basılı tutun.

– Android recovery ekranı açılınca tuşlardan parmağınızı kaldırın.

SES KISMA tuşuyla “wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelip bir defa GÜÇ (POWER) tuşuna basın. Güç (Power) tuşu ile seçim yapamazsanız cihazınıza klavye takarak deneyiniz.

– Karşınıza gelen ekranda SES KISMA tuşuyla “yes / delete all user data” seçeneğinin üzerine gelerek tekrar GÜÇ (POWER) tuşuna bir defa basın. Güç (Power) tuşu ile seçim yapamazsanız cihazınıza klavye takarak deneyiniz.

– Son olarak “reboot system now” seçeneğinin üzerindeyken GÜÇ (POWER) tuşuna basarak tabletinizin yeniden açılmasını sağlayın. Güç (Power) tuşu ile seçim yapamazsanız cihazınıza klavye takarak deneyiniz.

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (11)

Popüler Yorumlar
 1. power düğmesi çalışmıyo napicammm :(((

 2. arkadaşlar önce yeni bir metin belgesi açın içine –wipe_data yazın bunu tüm dosyalar olarak kaydedin sonraki adımda ise adını factory_update_param.aml yapın sonra bunu kaydedin
  kaydettikten sonra udisk diye yeni bi klasör açın ve factory_update yı bu dosyanın içinde atın udisk ide sd karta attıktan sonra cihaza takın ve pover + vol- tuşuna basılı tutun.

Yapılan Yorumlar
 1. klavye yok nasıl olcak.

 2. Klavyeyle işlem yapmıyoruz zaten emre bey, ses acma, kapama ve power düğmeleri kullanıyoruz.

 3. güç dugmesine basıyorum işlemiyor klavya yok tabletın onu nasıl yapcaz.

 4. faceden eleip yardımcı olabilirmisin.

 5. faceden ekleyip yardımcı olabilirmisin.

 6. 10 sene önce

  merhaba ahmet bey dediğiniz gibi yaptım olmadı ne yapmalıyız

 7. 10 sene önce

  power tuşuna basıyorum olmuyor.

 8. 10 sene önce

  önce notepad 2 indirin bilgisayarınıza ondan sonra not defteri açın içine
  –wipe_data yazıp kapatın kapatırken isimlendirin ismide faktory_update_param yazın kaydedin sonra hafıza kartına atın tablete takıp normal resetleyin ses yükseltme ve power tüşü kapanıp açılacak yada reset moduna girer ordan resetlersiniz

 9. 9 sene önce

  great to meet you teknolojibirimi.com blogger discovered your website via Google but it was hard to find and I see you could have more visitors because there are not so many comments yet. I have found website which offer to dramatically increase traffic to your blog http://insane-web-traffic.com they claim they managed to get close to 4000 visitors/day using their services you could also get lot more targeted traffic from search engines as you have now. I used their services and got significantly more visitors to my site. Hope this helps 🙂 They offer most cost effective services to increase website traffic at this website http://insane-web-traffic.com
  To your success your friend
  Jessica

 10. arkadaşlar önce yeni bir metin belgesi açın içine –wipe_data yazın bunu tüm dosyalar olarak kaydedin sonraki adımda ise adını factory_update_param.aml yapın sonra bunu kaydedin
  kaydettikten sonra udisk diye yeni bi klasör açın ve factory_update yı bu dosyanın içinde atın udisk ide sd karta attıktan sonra cihaza takın ve pover + vol- tuşuna basılı tutun.

 11. power düğmesi çalışmıyo napicammm :(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.