Bilgisayarım Açılacağı Zaman Kendini Resetliyor

tarafından
138
Bilgisayarım Açılacağı Zaman Kendini Resetliyor

Bilgisayar açılacakken sorun yok ancak işletim sistemi yükleniyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. İki adet sorun olabilir birincisi;

bilgisayarınızda Service Pack 2 yüklü veWindows XP kullanıyorsanız muhtemelen bilgisayarınızdaki eski bir sürücü  Service Pack 2 ile uyumsuzdur.

Çözüm: SP hatasını gidermek için yapılacak ilk şey  Service Pack 2 yi kaldırmak olacaktır. Ancak bilgisayarınız açılmadığı için bunu bilgisayarınızı güvenli kipte açmanız gerekiyor bunun için bilgisayar açıldıktan sonra F8 tuşuna basmanız ve ordan güvenli kipte başlat seçeneğini tıklamanız yeterli bilgisayarınız açıldığında program ekle kaldırdan  Service Pack 2 yi kaldır yaptığınızda sorun çözülmüş olacaktır.Bu sırada sorunlu sürücüyü tespit edip  Service Pack 2 ile uyumlu olanını yükleyebiliriz.

diğer bir sorun ise bellek modüllerinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun için de doğru bellek tipini taktığınızdan , belleği doğru yerleştirdiğinizden emin olun, modülü doğru yuvaya yerleştirdiğinizden emin olun ve bellek yuvalarını ve modüllerin temas kısımlarını temizleyin.