Chrome 25 yayında; İndirin!

tarafından
137
Chrome 25 yayında; İndirin!
Google,chrome,internet,arama motoru,web tarayıcısı,
Chrome 25 çıktı, işte yenilikler ve fazlası!

Google, yeni işlevlerle donattığı tarayıcısının en yeni sürümünü indirmeye sundu! İşte yenilikler…

Chrome’un tarayıcıya birkaç yeni özellik ve Web Speech API’yı ekleyen son sürümü Chrome 25, yayınlandı.

Chrome 25, şu an otomatik güncelleme işlevi üzerinden kullanıcılara sunulmuş durumda. Web uygulamalarına ses tanıma işlevlerini kullanmasına izin veren Chrome 25’in bu yeni özelliğini, ses tanıma demosu web sitesinde denemeniz mümkün. Sayfada sesle e-posta yazmanıza izin veriliyor.

Google’ın blog’unda Chrome’un Windows için sunulan yeni sürümünde, “sessiz” eklenti yüklemelerinin devre dışı bırakıldığı bildiriliyor. Bu beklenen değişiklik sayesinde herhangi bir program, Chrome web tarayıcınıza sizin haberiniz olmadan eklenti yükleyemiyor.

Ses desteği ve sessiz eklenti yüklemenin kapatılması dışında Chrome 25, daha iyi HTML5 tarih/saat girişi desteği ve daha iyi WebGL hata yönetimiyle geliyor.

Chrome 25’te çeşitli güvenlik geliştirmeleri de var. Bu geliştirmelerin bazıları, Google dışındaki programcılar tarafından bulunan açıklar üzerine yoğunlaşıyor. Üç açık bulan Atte Kettunen, çalışmaları için Google’dan 2.000dolar almayı hak etmişti.

Google bu sürümde MathML‘yi devre dışı bırakarak önemli bir güvenlik sorununu giderdiğini söylüyor. Şirkete göre WebKit MathML, henüz tam olarak kullanıma hazır olmadığından sorunlar gideriltikten sonra etkin hale getirilecek.

Tarayıcının final sürümünde geliştiricilere özel birçok değişiklik de var. Değişikliklerin tam bir listesi için bu adrese göz atabilirsiniz.

Chrome web tarayıcınız kendini otomatik olarak güncellemediyse, Hakkında bölümünden bunu yapabilirsiniz. PC’nizde Chrome yüklü değilse, onu aşağıdaki adresten indirmeniz mümkün.

İndirin: Chrome

veteknoloji