Facebook sayfanız çalındığında yapmanız gerekenler

tarafından
1225
Facebook sayfanız çalındığında yapmanız gerekenler

Facebook Sayfanız Çalındığında Yapmanız Gerekenler

Bilindiği üzere etrafta bilgisayarımıza, mail şifrelerimize, Facebook şifrelerimize hatta banka şifrelerimize ulaşmak isteyen bir sürü kötü niyetli kişiler var. Bu kötü niyetli kişilerden Facebook sayfanızı korumak için yapmanız gereken bir takım şeyler var. Facebook sayfanız çalındığında yapmanız gerekenler?
Nitekim bu kötü niyetli kişiler ellerindeki bir takım programları kullanarak şifrenizi kolay bir şekilde çözebiliyorlar. Facebook hesabınız başkasının eline geçtiyse yapmanız gereken ilk adım www.facebook.com/hacked sayfasına girerek hesabınızı güvene almanız gerekmektedir.

Daha sonra kendinize güvenli tahmin edilmesi zor bir şifre belirlemelisiniz, bu aşamadan sonra karşınız e-posta doğrulama menüsü gelecek, buradan gerekli doğrulamayı yaptıktan sonra bilgisayarınıza yüklediğiniz uygulamalardan gereksiz olanları ve haberiniz olmadan yüklenmiş olanları kaldırmanız gerekmektedir, sonraki adımda yönettiğiniz sayfada son hareketleriniz karşınıza gelecek ve burada yöneticilikten çıkarıldığınız sayfanın bilgilerini göreceksiniz.

Burada bu uygulamaların isteğiniz dışında yapıldığını belirten bir talep seçeneğinde bulunarak yardım sayfasına yönlendirileceksiniz. İlgili sayfada başkasının eline geçmiş bir sayfayı bildirin bölümünden ele geçirilen sayfanızı seçtiğinizde Facebook tarafından işleme alınacaktır. Kısa zamanda Facebook Topluluk operatörlerinden bir yetkili talebinizi inceledikten sonra sayfanın gerçek sahibi olduğunuzu doğruladıktan sonra gerekli düzeltmeleri yaparak Facebook sayfanızın size iadesi konusunda yardımcı olacaktır.