General Mobile GM5 Plus kablosuz bağlantı nasıl yapılır?

tarafından
920
General Mobile GM5 Plus kablosuz bağlantı nasıl yapılır?

Gm5 Plus kablosuz bağlantı nasıl yapılır? General mobile kablosuz bağlantı nasıl yapılır? general mobile kablosuz bağlantı ayarları nasıl yapılır? General Mobile kablosuz ayarları Wifi nasıl unutulur? 

GM5 Plus Wi-Fi bağlantısı nasıl yapılır?

General Mobile kablosuz bağlantı ayarları ile ilgili bilmeniz gerekenler bu makalede. General Mobile’in en yeni serilerinden biri olan GM5 Plus üzerinden kablosuz ağa nasıl bağlantı yapabilirsiniz bunları anlatacağız.

General Mobile Gm5 Plus Android 5.0 işletim sistemi ile piyasaya sürüldü, bu cihazın kullanımı ile ilgili kısaca bilgi verecek olursak eğer, gayet basit ve şık bir tasarıma sahip, Ayarlar sekmesi, Arama seçenekleri gayet kullanılabilir ve basit tasarlanmıştır. Fiyat olarak ta bilgi vermemiz gerekirse eğer 1000 Tl ile piyasaya giriş yaptı diyebiliriz.

GM5 Plus’ın Wi-Fi bağlantısı yapılırken veya mevcut bağlantı unutulup tekrar nasıl bağlantı yapılır sırasıyla resimli olarak anlatım yapıyoruz.

General Mobile Gm5 Plus kablosuz bağlantı kurulumu

Öncelikle telefonunuzun Menü sekmesine giriş yapıyoruz.

General mobile kablosuz bağlantı ayarları

Daha sonra Ayarlar sekmesine tıklayarak devam ediyoruz.

general mobile kablosuz bağlantı ayarları nasıl yapılırAçılan yeni ekran üzerinden Kablosuz sekmesine dokunuyoruz.Gm5 plus kablosuz bağlantıKablosuz ağ isimlerini görüntüledikten sonra bağlanmak istediğiniz ağın üzerine dokunarak şifrenizi yazdıktan sonra bağlan butonuna donuyoruz. 

Gm5 Plus kablosuz bağlantı nasıl yapılır? General mobile kablosuz bağlantı nasıl yapılır? GM5 Plus kablosuz bağlantı ayarları nasıl yapılır?

Kablosuz ağa bağlandıktan sonra erişim yapabilirsiniz. Kablosuz bağlantı problemlerinde sıkça karşılaşılan problemlerden bazılarını anlatacak olursak eğer,

  • Kablosuz ağa bağlantı kuramadığınız da öncelikle şifrenizi kontrol etmenizi öneririz.
  • Şifre doğru olmasına rağmen hala bağlantı kurulamıyorsa, ağı unutup tekrar bağlantı yapmanız gerekebilir.
  • Hala erişim sağlayamıyorsanız. Bağlantı yaptığınız ağa farklı cihazlardan erişim olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Kontrol ettiğinizde farklı cihazlar bağlanıyor siz bağlantı kuramıyorsanız, iki alternatif var demektir. Birinci seçenek max. kullanıcı sayısına ulaşılmış olabilir, yada kendi cihazınızdan başka ağlara bağlantı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.
  • Farklı ağlara bağlantı olmasına rağmen hala aynı ağa bağlantı kuramıyorsanız. Telefonunuzu kapatıp tekrar erişim yapmayı deneyin, yada modemi kapatarak tekrardan modeme bağlantı kurmayı deneyiniz.

Android cihazlarda kablosuz bağlantı işlemi yukarıda belirtildiği gibidir. Bu bağlantının bir de kısayolu bulunmaktadır. Ekranı yukarıdan aşağı doğru kaydırarak kısayol menüsü üzerinden Wi-Fi simgesine dokunarak buradan daha hızlı bir şekilde bağlantı yapabilmeniz mümkün.