Galaxy Note 8 inceleme

tarafından
208
Galaxy Note 8 inceleme

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! Galaxy Note 8 yenilikler nelerdir? Galaxy Note 8 inceleme, Galaxy Note 8 hangi özellikler ile geliyor? Galaxy Note 8 S Pen nedir? 

Galaxy Note 8 yenilikler nelerdir?

Merhaba arkadaşlar, Galaxy Note 8’in en önemli özelliklerinden bir tanesi büyük ve geniş ekran ile daha kaliteli bir görüntüyü kullanıcıları ile buluşturmak istemesi. Şimdiye kadar en büyük Note ailesi üyesi olan Galaxy Note 8 daha geniş ekran ile daha büyük işler yapmayı planlayan kullanıcılara hitap edecek gibi görünüyor.

Galaxy Note 8’in ekran genişliği ise 6.3″ yeni Note ile artık S Pen’i daha rahat kullanma imkanı sunacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! Galaxy Note 8 yenilikler nelerdir? Galaxy Note 8 inceleme, Galaxy Note 8 hangi özellikler ile geliyor? Galaxy Note 8 S Pen nedir?

Note 8’in renk seçeneklerine geçecek olursak eğer 3 farklı renk ile karşımıza çıkıyor. Gayet başarılı bulduğum bu renkleri sıralayacak olursam eğer,

  • Altın Sarısı
  • Gece Siyahı
  • Orkide Grisi

Geniş açılı çift kamera ile de daha net ve karanlıkta daha parlak fotoğraflar çekebileceksiniz. 12 MP Dual Pixel sensör ve F1.7 parlak mercek ile kaliteli fotoğraflar çekebilme imkanı sunacaktır.

İşlemci ve Ram detaylarını aktaracak olursak eğer, 10 nm mobil işlemci ve 6 GB ram ile daha hızlı işlemler ve sorunsuz oyun oynayabilirsiniz. Gigabit LTE ve Gigabit Wi-Fi ile daha hızlı internet erişimi sunmayı hedeflemektedir. Tabi ülkemizde internet hızları ve altyapıları son zamanlarda biraz düzelse de bazen sorunlar yaşanabilir diye düşünüyorum 🙂

Samsung, Note 8 ile Smart Switch uygulamasında da bir kaç yenilik yaparak kullanıcıların cihaz değişimlerini daha hızlı yapmalarını düşünmüş gibi görünüyor. Smart Switch uygulaması ile artık eski telefonunuzdaki verilerinizi yeni telefonunuza daha hızlı ve veri kaybı olmadan aktarabilmeniz mümkün.

Note 8 ek bilgiler

Galaxy Note 8 ile gelen bazı yeni detayları da aktarmakta fayda var, ilk seçenek kablosuz şarj özelliği Note 8 satın alacak olanlar bu cümleye dikkat, kablosuz şarj cihazı ayrı bir ücretlendirme ile satılacaktır. Yani kablosuz şarj cihazını kullanmak isterseniz biraz daha ücreti gözden çıkarmanız gerekecektir.

Diğer bir önemli özellik ise artırılabilir hafıza seçeneği, microSD ile 250 GB‘a kadar hafızayı artırmak artık mümkün. Bence güzel ve geç kalınmış bir özellik diye düşünüyorum.

Biyometrik kimlik doğrulama ve suya ve toza karşı dayanıklılık detaylarını da sizlerle yine paylaşmak istedim. Note 8 bu iki detayı da es geçmemiş.

Ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar Samsung’un resmi sayfasını ziyaret ederek ön sipariş formunu doldurabilirler.