iOS 6.1.2 Geliyor!

tarafından
113
iOS 6.1.2 Geliyor!

Apple, iOS 6.1 ile gelen pek çok hatayı, iPhone 4S için çıkan iOS 6.1.1 sürümüyle düzeltemedi. Firma, yayınlayacağı 6.1.2 sürümüyle hataların önüne geçmeyi amaçlıyor.

16/02/2013 23:59

Ocak ayının sonunda iOS 6 kullanan tüm Apple cihazlara yollanan iOS 6.1 güncellemesi, Apple ve kullanıcılara pek iyi gelmedi.

Güncellemenin yayınlanmasından sonra yaşanan şebeke sorunları,Vodafone İngiltere‘nin yaptığı uyarıyla ortaya çıktı. Ülkemizde de bazıoperatörlerin uyarı mesajları yayınlamaya başladığını belirtelim. iPhone 4S için şebeke sorununu çözmeye çalışan iOS 6.1.1 de bazı sorunlara derman olabilmiş değil. Ayrıca kullanıcılara göre iOS 6.1 kullanan diğercihazlarda da kullanıcılar şebeke sorunu yaşayabiliyor.

Yaşanan bu sorunun ardından Microsoft Exchange hesaplarının senkronizasyonu sırasında yaşanan sorunları da sizlerle buradaki haberimizde paylaşmıştık.

iOS 6.1′de ortaya çıkan en son sorun, bardağı taşıran son damla oldu. İstediğiniz iPhone‘a şifre korumalı olsa bile giriş yapabilmenizi sağlayan açık sayesinde kilit ekranını atlayıp, iPhone ile arama yapabiliyor, kişi listesini düzenleyebiliyor, resimlere ve sesli mesajlara ulaşabiliyorsunuz. Bu açık ile ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm bu sorunlardan sonra Apple‘ın yeni bir güncelleme üzerine çalıştığı bilgisi gelmiş durumda. Alman iPhone Ticker adlı sitede açıklanan bilgilere göre, Apple 20 Şubat tarihinde iOS 6.1.2 güncellemesini tüm iOS 6tabanlı cihazlara vermesi bekleniyor.

Apple‘ın ortaya çıkan tüm sorunları gidermesi beklenen güncelleme, bakalım başka sorunları da beraberinde getirecek mi?

shiftdelete.net