iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

tarafından
103
iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.

Güncellemeyi yapmadan önce, verilerinizi yedeklemeniz en doğrusu. Bunu yapabilmek için iTunes’ in de en güncel versiyonunu yüklemiş olmanız gerek. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.   http://www.apple.com/itunes/download/

Eğer iTunes’ in son sürümüne sahipseniz. Karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacak.

iTunes Benim telefonum iPhone 4 S olduğu için ekran görüntüsünde iPhone 4 S yazıyor, ben güncellemeyi yapamayacağım tabi.Şimdi Yedekle tuşuna basarak yedeklemeyi başlatabilirisniz. Benim tavsiyem hem iCloud üzerinden hem de bilgisayar üzerinden yedeklemenizdir. Yedekleme işlemi bittikten sonra, yedeklemeyi doğru yaptığınıza eminseniz, güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

güncelleme

İndir ve güncelle seçeneğini seçin. Bu indirme ve ardından güncelleme işlemi yaklaşık 1-2 saat sürmektedir.

Bir başka güncelleme şekli ise telefonunuzdan yaptığınız güncellemedir. Bu güncellemeyi yapmadan önce de verilerinizi yedeklemeniz en mantıklısıdır. Birazdan göstereceğim yedekleme şeklinn tek kötü yanı, müziklerin yedeklenememesidir. Öncelikle Ayarlara girin. Ayarlara girdikten sonra iCloud seçeneğine basın.

yedekleme

iCloud’ a girdikten sonra yedeklemek istediğiniz verileri seçin.

yedekleme

Yedeklemek istediğiniz verileri seçtikten sonra en altta bulunan Saklama ve Yedekleme Alanı ‘ na basın.

yedekleme

iCloud Yedekleme kısmını açık hale getirin ve son olarak Şimdi Yedekle tuşuna basın.

yedekleme

Yedeklemeniz yapılmaya başladı.


fotoğraf 5

Yedekleme işlemi bittiyse ve yedeklediğinizden eminseniz artık güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. Ayarlardan Genel kısmına girin. Oradan da Yazılım Güncellemeye. Telefonunuz sizin için yeni bir güncelleme olup olmadığını bulacak. Güncelleme bulunduktan sonra İndir ve Yükle seçeneğine tıklayın. Bu indirme işleminin ardından size yedeklediğiniz dosyaları geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulacak. İşte bu kadar. Artık telefonunuz hazır.

Yazilim güncelleme

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.