İphone Mobil İnternet Ayarları

tarafından
92
İphone Mobil İnternet Ayarları

Önemli:

  • iOS 5; Menü / Ayarlar / Genel / Ağ kısmına giriş yaparak hücresel verinin aktif olduğuna emin olun. Buradaki Hücresel veri (Hücresel veri ağı) kısmından bağımsız bir seçenektir ve karıştırılmamalıdır.
  • iOS 6; Menü / Ayarlar / Genel / Hücresel kısmına giriş yaparak hücresel verinin aktif olduğuna emin olun. Buradaki Hücresel veri (Hücresel veri ağı) kısmından bağımsız bir seçenektir ve karıştırılmamalıdır.
  • Aşağıdaki ayarları uyguladıktan sonra bağlantı kurulamazsa, telefonu kapatıp açmak önemlidir.
  • Menü içerisinde Hücresel veri ağı kısmını göremiyorsanız, bu ayarlar telefonunuza iTunes tarafından otomatik olarak yapılandırılmış demektir. Hücresel veri ağı kısmının tekrar gelmesi için ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin. (Ağ ayarları sıfırlanırken telefon kapanıp açılır.)

 

IPHONE MOBİL İNTERNET AYARLARI

iOS 6 versiyonunda Ayarlar / Genel / Hücresel yazar.

iOS 5 ve önceki versiyonlarda, Ayarlar / Genel / Ağ / Hücresel veri ağı kısmına girdikten sonra APN kısmına “internet” yazıp çıkmanız yeterli olacaktır. İnternet ayarları  TURKCELL ve AVEA için aynıdır. Sadece Vodafone’da APN kısmına “internet” yazdıktan sonra, kullanıcı adı ve şifre kısmına “vodafone” yazılır.

 

1-) MENÜ / AYARLAR                                                                                    2-) GENEL

alt                           alt

 

3-) AĞ                                                                                                                       4-) HÜCRESEL VERİ

alt                           alt