LG, lm serisi smart tv uydu kurulumu

tarafından
295
LG, lm serisi smart tv uydu kurulumu

Öncelikle menüye girelim.

Solda açılan menüden “AYAR” kısmına girelim.

Ayar menüsünde “Manuel Arama” kısmına girelim

Uydu DTV başlığının altında “Uydu Alıcı verici” kutusuna girelim

Ekrana çeşitli frekans listeleri gelecek, eğer burada hazır olarak tanımlanmamış olabilir, en alttaki “ekle” tuşuna basalım

Çıkan pencerede Türksat otomatik arama frekansı girebileceğimiz bölüm gelecek.

Burada  yukarıdan başlayarak sırasıyla Frekans(MHZ), Polarizasyon, Sembol hızı (kS/s), İletim değerleri mevcuttur.

Türksat 3a için önerilen otomatik arama değerleri şu şekildedir:

Frekans: 11844

Polarizasyon: Yatay

Sembol hızı: 2222

İletim değerleri: 3/4  (eğer tv üzerindeki dahili alıcı kullanılıyor ise dvbs seçili kalması gerekiyor)

Değerleri girip denedikten sonra başarılı olamazsak 12015 POL : H SR : 27500 FEC : 5/6 veya 12130 POL : V SR : 27500 FEC : 5/6 değerleri kullanılabilir.

Ayarları yapılandırdıktan sonra altta bulunan sinyal gücü en az sarı, sinyal kalitesi ise yeşil olarak gözüküyor ise en alttaki kapattuşuna basabiliriz.

Kapata bastıktan sonra bir önceki ekrana dönecek ve burada cihaza tanımlı diğer frekans değerleri liste şeklinde gözükecektir. Buradan biraz önce oluşturduğumuz frekans değerini bulup seçelim.

Çıkan pencerenin orta kısmında biraz önce yazdığımız frekans değerinin bulunduğu satırın hemen altında “Ağ Arama” yazısının başındaki kutucuğa tik attıktan sonra en alttaki “Ekle” (güncelleme için) tuşuna basıyoruz.

Bu şekilde ilgili uyduda gözüken kanallar taranmaya başlanacak ve tarama bitene kadar bekledikten sonra artık kanallarımızı izleyebiliriz.

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.