1. Ana Sayfa
 2. Smart TV

Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Yapılandırılması

Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Yapılandırılması
6

Vestel smart tv internet ayarları nasıl yapılır? Vestel Smart tv kablosuz bağlantı nasıl yapılır? Vestel kablolu ağ ayarları nasıl yapılır?

Vestel Smart Tv Kablosuz Yapılandırılması


Aşağıdaki kumandamız ile birçok işlem gerçekleştirilecektir.

1)Kumandamızın Menü tuşuna basalım

vestel kablolu internet erişimi

2) Sonra gelen ekranda kumandamızda yön tuşlarıyla Ayarlara gelip OK tuşuna basalım

3)Açılan ekranda Ağ ayarlarının üzerine gelelim. OK tuşuna basalım

4) Kumandımızın yön tuşlarıyla Ağ Türü seçeneği üzerine gerelim ve yön tuşlarıyla Kablosuz Erişim i seçelim

5)Kumandamızdan “Kablosuz ağları tara” yanında belirtilen renkli tuşu tuşluyoruz (resimde sarı renkli)

 6)Ekranda tarama sonrasında bulunmuş ağlar olacak. Sonrasında bir ağı seçip OK tuşunu tuşlayalım

7)Gelen ekrana kablosuz ağ şifremizi kumanda da yon tuşları ve ok tuşu ile harf ve rakamların üzerinde tuşlama yaparak yazalım.

8)Şifremizi yazdıktan sonra ekranda OK yazan kısma gelip kumandamızdan OK tusunu tuslayalım.

9)Bağlandıktan sonra ekranımıza almış oldugu ip ile ağ ismi yazılı olan bir sayfa açılacaktır.

10)Herhangi bir hata alındıgında Dns den kaynaklı bir problem yaşanıyor ise bağlı bulunan kablosuz ağ bulunduktan sonra Kumandamızdan gelişmiş tuşu kumandadan bulunup tuşlanır.

11) Açılan sayfada mevcut bilgiler yer alacaktır. Sayfada “Ayarları değiştir” yazısının yanında belirtilen renk kumanda da bulunur ve tuşlama yapılır.

12)Açılan sayfada kullanılan modeme göre yapılandırma gerçekleştirilir. Bu işlemler kumandanın rakam tuşlarıyla yapılır. Aşağıya geçmek için yön tuşu kullanılır. En son Kumanda da OK tuşuna basılır ve ayarlar kaydedilir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. yalnız wi-fi görmesi bazı vetel modellerinde usb cihazı ile oluyor ama vetelin kendi usb wi-fi cihazı bazılarında ise dahili olma şansı büyük ihtimalle var

 2. Kablolu olarak bağlanmaya çalışıyorum. Ağ ayarlarında bağlı olarak gösterip ip adresini de gösteriyor. Ancak kumandadan tuşa basıp internete girmeye çalıştığımda “İnternete erişilemiyor. Bağlantılarınızı ve ayarlarınızı kontrol ediniz.” uyarısı veriyor.

Yapılan Yorumlar
 1. Hocam dedilerini yaptim ama wifi cihazi tespit edilemedi diyor kablosuz ağa bağlanmak icin harici birsey takmak gerekiyormu

 2. Harici olarak herhangi bir cihaz yok. sadece televizyon kablosuz ağı gorebilecek bir yer de mi bu onemli. Ayrıca smarttvnin herhangi bir güncellemesi varsa ağları gormez kablolu baglantı yapıp güncelleme yapmanız da gerekebilir gökhan bey.

 3. Arkadasım selam tv modemı gorüyor dört çizgi cekiyor ama internete baglanmıyor ek ayarlardaki sayıları nerden bulup yazıyoruz yardimcı olursanız sevınırım

 4. yalnız wi-fi görmesi bazı vetel modellerinde usb cihazı ile oluyor ama vetelin kendi usb wi-fi cihazı bazılarında ise dahili olma şansı büyük ihtimalle var

 5. ya bende kablosuz ag bulmuyo
  yapılandırma kapalı dıyo onu nasıl acabılırımn

 6. Kablolu olarak bağlanmaya çalışıyorum. Ağ ayarlarında bağlı olarak gösterip ip adresini de gösteriyor. Ancak kumandadan tuşa basıp internete girmeye çalıştığımda “İnternete erişilemiyor. Bağlantılarınızı ve ayarlarınızı kontrol ediniz.” uyarısı veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.