1. Ana Sayfa
  2. Genel

Macintosh mail kurulumu

Macintosh mail kurulumu
0

Ana ekranda Mail seceneği açılır mevcut da herhangi bir e-posta adresi tanımlı değil ise sizi karşılayacak olan ekran aşağıdaki gibidir.Mail kullanıcı bilgileri yazılarak kuruluma devam edebilirsiniz.

Mail de görüntülenecek Adınızı,mail adresinizi ve parolanızı yazıp Continue butonuna tıklanarak devam edilir.

sistem otomatik olarak mail servis sağlayıcısının bilgilerini sorgularayarak kurulum yapmayı deneyecektir bu işlem başarısız olursa sizden manuel olarak server bilgilerini talep edecektir.

İncomming mail server ekranında sizden gelen posta kutunuzla ilgili server bilgilerini girmenizi talep edecektir.

Outgoing mail sserver ekranında ise giden posta kutusuyla ilgili bilgiler istenilecektir.Burada varsayınla giden posta kutusu kullanıcı adı ve parolası gelen posta kutusunun kullanıcı adı ve parolası ile aynıdır.

Bu ekran da yapılandıracağınız hesap ayarlarının bilgisi sizlere iletilmektedir bilgilerde herhangi bir hata bulunmuyorsa Create butınuna basılarak hesap oluşturulur.

Tüm bu işlemlerden sonra Macbook üzerinde mail alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap