Project Glass’a Rakip

tarafından
97
Project Glass’a Rakip

Geçtiğimiz aylarda , Google‘ ın dev projesi Project Glass’ ı duyurmuştuk. Bu gözlük sayesinde , sanal dünyayı gözümüzün önüne getirmeyi hedefliyordu. Gözlük, navigasyonla yol bulmak, görüntülü konuşma yapmak, ses komutuyla mesajlaşmak, istediğiniz bir bilgiye anınında ulaşmak, hava durumunu öğrenmek gibi birçok özelliği bulunduruyordu. Ancak ortaya yeni çıkan bir bilgiye göre, Microsoft‘ un da aynı tip bir gözlükle uğraştığı ortaya çıktı.

’ un bu yeni projesi Google2 ın gözlüğünden biraz farklıydı. Google, her ne kadar zenginleştirilmiş gerçeklilk ile etrafta olan biten herşeyi kullanıcısına aktarmak istese de bu illustrasyonun görüldüğü sistemi yaratmak pek de kolay değil.  Bu nedenden dolayı uzmanlar ve medyacılar bu gözlüğe pek imkan vermiyor ve akıllı telefonların yerini alamayacağını düşünüyorlar. Ancak Google ve Microsoft gibi bilişim devi iki şirket söz konusu olduğunda herşey imkanlı gözüküyor.

 

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattıaranarak alınabilir.