Project Glass’a Rakip

Geçtiğimiz aylarda , Google‘ ın dev projesi Project Glass’ ı duyurmuştuk. Bu gözlük sayesinde , sanal dünyayı gözümüzün önüne getirmeyi hedefliyordu. Gözlük, navigasyonla yol bulmak, görüntülü konuşma yapmak, ses komutuyla mesajlaşmak, istediğiniz bir bilgiye anınında ulaşmak, hava durumunu öğrenmek gibi birçok özelliği bulunduruyordu. Ancak ortaya yeni çıkan bir bilgiye göre, Microsoft‘ un da aynı tip bir gözlükle uğraştığı ortaya çıktı.

’ un bu yeni projesi Google2 ın gözlüğünden biraz farklıydı. Google, her ne kadar zenginleştirilmiş gerçeklilk ile etrafta olan biten herşeyi kullanıcısına aktarmak istese de bu illustrasyonun görüldüğü sistemi yaratmak pek de kolay değil.  Bu nedenden dolayı uzmanlar ve medyacılar bu gözlüğe pek imkan vermiyor ve akıllı telefonların yerini alamayacağını düşünüyorlar. Ancak Google ve Microsoft gibi bilişim devi iki şirket söz konusu olduğunda herşey imkanlı gözüküyor.

 

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattıaranarak alınabilir.

İlginizi çekebilir

Ptt Messenger nedir? Ptt Messenger ne zaman kullanılabilecek? Ptt Messenger nasıl kullanılacak? Ptt Messenger indir

Ptt Messenger nasıl indirilir? Nasıl kullanılır?

Ptt messenger mesajlaşma uygulaması nedir? Ptt Messenger nasıl indirilir? Nasıl kullanılır? Ptt messenger ne zaman çıkacak? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.