Windows 10 sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?

tarafından
226
Windows 10 sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?

Windows 10 sistem geri yükleme noktası ne işe yarar? Windows geri yükleme noktası nedir? Windows 10 sistem geri yükleme nedir? Windows 10 sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?

Windows Sistem geri yükleme nedir?

Windows sistem geri yükleme nedir? Windows sistem geri yükleme, sisteminizi eski bir tarihe alarak anlık problem çözümü yada bilgisayarınızda karşılaşmış olduğunuz bir problemi giderme seçeneğidir. Sistem geri yükleme yapmadan önce bilmemiz gereken bazı adımlar yer alır?

Bunların başında bilgisayarınıza format attığınızda yada sistemin sorunsuz bir şekilde çalıştığı zamanlarda sistem geri yükleme noktası oluşturulmalıdır. Bu geri yükleme noktasını oluşturmamızın nedeni, ilerleyen zamanlarda sistemde karşılaşmış olduğunuz problemler olduğunda sorunsuz tarihe bilgisayarınızı alarak anlık ve hızlı bir çözüm üretebilmektir.

Windows bilgisayarınızı geri yükleme noktası oluşturmadığınız da geri yükleme yapamayabilirsiniz. Ancak sistem bazı durumlarda kendisi de geri yükleme noktası oluşturabilir.

Windows 10 Sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?

Bilgisayarınızda bir sorun teşkil ettiğinizde veya yavaşlık, donmalar gibi problemlerde daha önce oluşturduğunuz tarihe bilgisayarınızı alarak sorunu giderebilirsiniz. Esas konumuz olan sistem geri yükleme noktasını oluşturmak için ise aşağdaki adımları takip ediniz.

  1. Görev çubuğundan Bir geri yükleme noktası oluşturma için arama yapın ve sonuç listesinden seçin.
  2. Sistem Özellikleri’nden Sistem Koruma sekmesini ve altından Oluştur’u seçin.
  3. Geri yükleme noktası için bir açıklama girin ve ardından Oluştur > Tamam ögesini seçin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızın geri yükleme noktasını oluşturmak için biraz beklemeniz gerekecektir. Daha sonra normal kullanıma devam edebilirsiniz. Windows 10 sistem geri yükleme noktası ne işe yarar? Windows geri yükleme noktası nedir? Windows 10 sistem geri yükleme nedir? Windows 10 sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?Sistem geri yükleme noktasını oluşturduktan sonra normal kullanıma devam edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda bilgisayarınızda bir sorun tespit ettiğinizde bilgisayarınızı oluşturduğunuz geri yükleme noktası ile kurtarabilirsiniz.