iPhone iOS 7 Kişi Numara Mesaj Engelleme

tarafından
149
iPhone iOS 7 Kişi Numara Mesaj Engelleme

iPhone 4, 4S ve 5 için iOS7 işletim sisteminde Kişi, Numara, Mesaj ve FaceTime Engelleme Ayarları Nasıl Yapılır diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. iPhone iOS 7 Kişi Numara Mesaj Engelleme nasıl yapılır?

Öncelikle cihazdan Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

Ardından sayfayı biraz aşağı indirerek Telefon seçeneğine giriş yapıyoruz.

 Gelen seçenekler içinde Engellemeler bölümüne giriş yapıyoruz.

Ekranda görüldüğü gibi, bu bölüme eklediğiniz kişi yada kişiler, Arama yapamaz, FaceTime ve Mesaj Gönderemez. Listeye birini eklemek için Yeni Ekle seçeneğine dokunuyoruz.

Rehberden Engellemek istediğiniz kişiyi seçiyoruz.

Kişi listeye eklendi. Böylece iOS 7 Kişi Engelleme yapmış olduk. Artık ben Sedat’ı arayamam 🙂 Numara engelleme işlemi diğer akıllı cihazlarda olduğu gibidir. Sizi arayan kişi meşgul olarak görür. Bu esnada telefonunuzda hiçbir şekilde arama belirtisi olmaz. Mesaj gönderme işleminde de o mesajı gönderdiğini sanar ancak size mesaj görünmez. Yani rahatsız olmazsınız.

Şimdi Gelelim Eklediğimiz kişiyi kaldırmaya. Ekranda olduğu gibi kişi üzerinde Sola kaydırarak gelen seçenekten Engelleme diyebilirsiniz.

Yada Ekranın üst kısmında Düzenle seçeneğine dokunup

Önce küçük kırmızı daha sonra Engelleme butonuyla kişiyi listeden kaldırabilirsiniz. Böylece iOS 7 Kişi Engelleme olmamış olur.