Samsung Galaxy S4 numara engelleme

tarafından
165
Samsung Galaxy S4 numara engelleme

ÖNEMLİ!

  • Aşağıdaki ekran görüntüleri Samsung Galaxy S4’ten alınmıştır. Samsung Galaxy S4 cep telefonu, Android sürüm 4.2.2 kullanmaktadır. Diğer sürümlerde menülerin yerleri değişebilir.
  • Bu işlemlerle numara engelleme işlemi operatör üzerinden yapılmamaktadır. Numara engelleme cihaz üzerinden yapıldığı için, engellenen kişiler aradığında arama kayıtlarında aramaları görünebilir. Bu o numaraların engellenmediği anlamına gelmez.

 

 1- Uygulamalar / Ayarlar 2- Arama
3- Arama Reddetme 4- Otomatik reddetme modu
 5- Açılan seçeneklerden “Oto reddetme numaraları” kısmını seçiyoruz. DİKKAT! Yanlışlıkla “Tüm numaralar”ı seçerseniz tüm gelen aramaları engellersiniz.  6- Daha sonra “Otomatik reddedilecekler listesi” kısmına giriş yapalım.
7- “Oluştur” kısmındaki + işaretine dokunalım. 8- Açılan ekranda “Eşleştirme kriterleri” kısmına dokunalım.
9- Karşımıza çıkan seçeneklerden “İçerir” seçeneğini seçiyoruz. Bunun nedeni arama geldiğinde, numaranın başında +90 var ise ve siz numara engelleme menüsüne +90 yazmadan bile kaydederseniz engellemeyi yapacaktır. 10- Eşleşme kriterlerini ayarladıktan sonra, OK işaretinin gösterdiği noktaya dokunalım…
 11- Arama kayıtlarından veya rehberden engellemek istediğiniz numarayı seçebilirsiniz.  12- Yada numarayı direkt tuş takımından girebilirsiniz. Numarayı girdikten sonra “Kaydet” butonuna dokunuyoruz.
ENGELLENEN NUMARAYI SİLME
13- Numarayı engelleme listesine ekledik. Artık bu numara aradığında çağrılar engellenecek.  14- Engellenen numarayı silmek için önce seçiyoruz ve daha sonra OK işaretinin gösterdiği noktadaki simgeye dokunuyoruz.
15- “Sil” kısmına dokunuyoruz. 16- Tekrar “Sil” kısmına dokunuyoruz ve engelleme yapılan numarayı siliyoruz.

Bu sitede paylaşılan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ’ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Hazırlayan: Şahin Ercan