Windows Phone 8’deki yenilikler

tarafından
150
Windows Phone 8’deki yenilikler

Sizi önem verdiğiniz insanlara, yerlere ve her şeye yakınlaştıran yeni özellikler. Telefonunuzu her gün kullanmayı zevk haline getiren temel geliştirmeler. Ayrıca verilerinizi güvende tutmak ve aklınızı rahatlatmak için güvenlik önlemleri.

Tüm bunlar, Windows Phone’un en son sürümünü en iyi hale getirir. İşte karşınızda yeni, havalı ve dikkat çekici özellikler.

Windows Phone 8’i olan bir telefon mu istiyorsunuz? Telefonlar sayfasına göz atın.

Telefon

Çocuk Odası. Çocuklar artık patronunuza e-posta göndermeden telefonunuzla oynayabilir.

Çocuk Odası

Cüzdan. Kartları ve kuponları dijital olarak depolayın ve yerel fırsatlara göz atın.

Microsoft hesabı. Telefonunuzda bir Microsoft hesabı (daha önce Windows Live ID) ile oturum açtıktan sonra, Mağaza’dan uygulama, oyun ve müzik edinebilir, arkadaşlarınızla Xbox oyunları oynayabilir, kaybolduğunda telefonunuzu bulabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bilgilerinizi yedekleyin. Güvenli koruma için uygulama listenizi, ayarlarınızı, fotoğraflarınızı ve kısa mesajlarınızı buluta gönderin.

Yeni Başlangıç ekranı. Yeni ve daha geniş Başlangıç ekranında istediğiniz kadar fazla veya az bilgi görmek için her bir Live Tile için boyut seçinUygulama listesi Başlangıç ekranından sola hızlı kaydırılabilir. Yeni renkler de var!

Başlangıç ekranı

Erişim kolaylığı. İsteğe bağlı geniş tür, ekran büyütücü veya yüksek karşıtlığa sahip tema iletelefonunuzu kolaylıkla görebileceğiniz hale getirin.

Yaklaştır + gönder Telefonunuza dokunarak fotoğrafları web sitelerini, kişileri ve daha fazlasını NFC kullanan başka bir aygıtta paylaşın.

Kilit ekranındaki güncelleştirmeler. Hızlı ve ayrıntılı durum için kilit ekranınızdagörüntülenecek uygulamalar seçin.

Kilit ekranı

Depolama alanı ekleyin. Müzik, uygulamalar ve daha fazlası için alan eklemek üzere çıkarılabilir microSD kart kullanın.

Sorunsuz güncelleştirmeler. Karışıklık, kargaşa ve kablo olmadan kablosuz yazılım güncelleştirmeleri edinin.

Kişiler + sosyal ağ

Odalar. Odalar, telefonunuzda diğer oda üyeleriyle özel olarak takvim, fotoğraf albümü, grup sohbeti ve not paylaşabileceğiniz yalnızca davetle girilen yerlerdir.

Odalar

Grup eşitlemesi. Gruplar artık Outlook.com adresindeki Kişiler listenizde görebilmeniz için Microsoft hesabınızla eşitlenir.

Kişi paylaşımı. E-posta, kısa mesaj veya NFC aracılığıyla hızla kişi kartı paylaşın (Yaklaştır + Gönder).

E-posta + mesajlaşma

Daha fazlasını ekleyin. Resimler, videolar ve sesli notların yanı sıra artık kısa mesajda konumunuzu gönderebilir veya kişi kartı paylaşabilirsiniz.

Konum ekleme

Sözcük Akışı Klavyesi. Yükseltilen klavyenin eğlenceli ve renkli ifadelere sahip olmasının yanı sıra, telefonunuz artık daha hızlı yazabilmeniz için yazı stilinizi öğrenme ve cümlelerinizi tahmin etme gücüne sahip.

Sesle e-posta. Bir e-posta iletisindeki mikrofona dokunun ve konuşmaya başlayın.

Skype uygulaması. Telefonunuzda Internet aramaları ve görüntülü sohbet. Skype uygulamasını indirdikten sonra, doğrudan kişi kartlarından ulaşabilirsiniz.

Mesajlaşma için toplu silme özelliği. Birkaç dokunuşla eski kısa mesajları ve sohbet iletilerini temizleyin.

Gözatma + haritalar

Yalnızca sizin için. Yaptıklarınıza ve arkadaşlarınızın hoşlandığı şeylere bağlı olarak yeme, içme, alışveriş ya da ziyaret edilecek yerlere yönelik yakın yerler için kişiselleştirilmiş öneriler alın.

Daha iyi tarayıcı. Yeni Windows Phone için Internet Explorer 10‘da bir sayfada arama yapın, şüpheli web sitelerine karşı koruma sağlayın ve daha fazlasını yapın.

Sürüş yol tarifleri. Nokia Drive uygulamasını indirip adım adım navigasyon, çevrimdışı haritalar ve daha fazlasını edinin.

Fotoğraflar + kamera

Mercekler. Kameranızın görüntü bulucusuna tema, efekt ve daha fazlasını eklemek için Mağaza’dan Lensler‘i indirin.

Fotoğraf düzeltmeleri. Fotoğrafları doğrudan telefonunuzda kesin, döndürün ve düzeltin. Ayrıca silinecek veya paylaşılacak resimleri çoklu da seçebilirsiniz.

Yedekleyin. Tam çözünürlüklü karşıya yükleme seçeneğiyle fotoğraflarınızı ve videolarınızı SkyDrive’a otomatik olarak güvenle yükleyin.

Müzik + videolar

Xbox Music. Zune’a elveda, Xbox’a merhaba deyin: Xbox Music Mağazası, müzik ve video bulup buluttan yürütebileceğiniz yeni bir yerdir. Milyonlarca şarkıya düşük aylık ücretlerle sınırsız erişim için Xbox Music Pass edinin.

Office Mobile

Kullanışlı notlar. OneNote artık ayrı bir uygulamadır; tek dokunuşla notlarınıza ulaşmak için Başlangıç ekranına sabitleyin. Sesinizle not alın, not içeriklerini aratın ve not defterleriniz arasında daha kolay şekilde gezinin.

OneNote

Yeni Office Hub’ı. Office Hub’ı Microsoft Word Mobile, PowerPoint Mobile ve Excel Mobile için gideceğiniz yer daha kolay ve net bir gezinti için yeniden tasarlandı. Ayrıca artık açtığınız e-posta ekleri burada otomatik olarak görüntülenecek.

Geliştirilmiş Office uygulamaları. Word artık tam ekran okuma moduna sahip. Ayrıca bir belgeyi yeniden açtığınızda, kaldığınız yerden başlıyor. Excel, grafik desteği, sorunsuz gezinti ve daha iyi hücre seçimi özelliklerine sahip. PowerPoint yeni küçük resim ve notlar görünümlerine sahip.

Uygulamalar + Oyunlar

Yeni Mağaza. Windows Phone Market artık Windows Phone Mağazası adını aldı. Mağaza neleri beğendiğinizi biliyor ve size özel uygulamalar öneriyor. Her zaman olduğu gibi, uygulamalar Microsoft tarafından test edildi ve onaylandı.

Windows Phone Mağazası

Diğer Live Apps. Live Apps, doğrudan kendi Live Tile’larına güncelleştirmeler ve bilgiler getirir. Artık Mağaza’da her zamankinde daha fazla seçenek var, en yeni Groupon fırsatlarını, CNN son dakika haberlerini, Weather Channel uyarılarını ve daha fazlasını hemen Başlangıç ekranınızdan görebilirsiniz.

Buna, daha akıllı uygulamalar da dahil. Uygulamalar zaten telefonunuzla konuşabiliyordu. Artık kendi aralarında konuşup bilgi paylaşabiliyor. (Örneğin, restoran uygulamanız GPS uygulamanızla bilgi paylaşabiliyor.)

Bluetooth ile paylaşma. Belgeleri, fotoğrafları, kişileri, müziği ve daha fazlasını paylaşın.

İşletmeniz için

Kurumsal güç. Mobil aygıt yönetimi, özel uygulama dağıtıcısı ve şirket hesapları gibi yeni işletme özellikleri Windows Phone’u Windows altyapınızla tümleştirmeyi kolay hale getirir.

Windows ile çalışır. Her şeyi bir kez öğrenmeniz için Windows Phone 8, Windows 8 ile aynı görünüm ve kullanım özelliklerine sahiptir.

Office geliştirmeleri. WordPowerPointOneNote ve Excel Microsoft Office Mobile uygulamaları geliştirmeleri, Office belgelerine her yerden ve her zaman erişmenizi ve düzenlemenizi daha da kolay hale getirir.

Windows Phone çevrimiçi

Ailem. Çocuklara yönelik uygulama indirilenlerine ve oyun derecelendirmelerine izin vermek ve bunları yönetmek için Windows Phone web sitesindeki Ailem özelliğini kurun.

Bazı uygulamalar ve özellikler 1 GB’den daha düşük RAM’i olan telefonlarda çalışmaz. Telefonunuzun ne kadar hafızası olduğunu görmek için üreticinin web sitesini veya telefonunuzun belgelerini kontrol edin. Bazı özellikler ülkenizde veya bölgenizde bulunmayabilir. Daha fazla bilgi için, bkz. Özellik ve hizmet kullanılabilirliği.

Windowsphone